Teknoloji

Xbox Konsol Satışları Nasıl Gidiyor?

Xbox konsol satışları güncel bilgiler paylaşılır. Microsoft’un açıkladığı rakamlara göre 2021’in dördüncü çeyreğinden sonraki en iyi dördüncü çeyrek oldu. Detaylar burada.

Microsoft, cari mali yılın hem dördüncü çeyreğine hem de geneline ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Genel olarak, 30 Haziran 2023 Cuma günü sona eren dördüncü çeyrekte, bir önceki çeyreğe göre %8 artışla 56,2 milyar dolar gelir elde edildi. Net gelir %20 artarak 20.1 milyar dolara yükseldi.

Xbox Konsollarının Satışları Ne Olacak?

Şirketin açıkladığı açıklamaya göre Xbox tarafında donanım satışlarından elde edilen gelir bir önceki yıla göre %13 azalırken, hizmet ve içerik gelirleri %5 arttı. Oyun gelirleri sadece %1 artarak 36 milyon dolara ulaştı.

İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella yaptığı açıklamada, hem cihazlar hem de kullanıcılar açısından aylık etkinlik sayısında rekor kırıldığını söyledi. Rastgele bir sayıda yeni abone açıklanmasa da Nadella, kullanıcıların Game Pass hizmetinde yılda %22 daha fazla zaman geçirdiklerini söyledi.

Bildiğiniz gibi Xbox en iyi yılını 2021’in dördüncü çeyreğinde bu zamana kadar yaşadı. En son rakamlar dikkate alındığında, bağımsız endüstri analisti DomsPlaying tarafından hesaplandığı üzere, üç aylık satışlar yaklaşık 3,49 milyar doları buldu.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay sonunda açıklanan rakamlarla Xbox One ve Xbox Series ortak satışları ortaya çıkmıştı. Yetmiş dokuz milyondan fazla toplam sayının yirmi bir milyondan fazlasının Xbox Series ailesiyle ilişkili olduğu söylendi.

susehri-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu