Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Celal Adan: Cumhurbaşkanımız yüzde 50’den fazla oy alacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Cumhurbaşkanımızın yüzde 50’nin üzerinde oyla yeniden seçileceğine ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin meclisteki en güçlü parti olacağına inanıyorum” dedi. söz konusu.

Adan, Eyüpsultan’da Sivas STK temsilcileriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

MHP milletvekili adayları ve parti yöneticilerinin katıldığı programda konuşan Adan, Sivas denilince etkilendiğini belirterek, Sivaslıyı nerede görse özgür ezan ve özgür bayrakla Türkiye’yi gördüğünü söyledi.

Türkiye’nin son 300 yılın en güçlü devleti olduğunu, kendi gemisiyle kendi gazını aradığını ve savunma sanayisini millileştirdiğini anlatan Adan, Türkiye’nin Afrin’de terör örgütünü ot biçer gibi biçtiğini, Terör örgütü liderleri iki gün üst üste konutta kalamadı.

Bu ülkenin askerini, polisini, jandarmasını çekinmeden vuranlar, Türkiye’yi bölmek isteyenler tüm televizyonların gözü önünde “14 Mayıs’tan sonra hiçbir PKK’lı cezaevinde kalmayacak.” Adan, “Orada daha aşağılık bir irade ortaya çıkıyor. Şu anda HDP listelerinde birinci olan eski bir milletvekili, ‘Boş ver onlar çıkacak, biz cumhuriyeti değiştireceğiz’ dedi. Böyle tehlikeli siyasi gelişmelerle karşı karşıyayız.” dedi.

“Türkiye’nin yönetilmesine ihtiyacımız var”

Bu siyasi hareketin desteklediği birinin cumhurbaşkanı olması durumunda Türkiye’yi yönetemeyeceğini belirten Adan, “Türkiye’nin yönetilmesine ihtiyacımız var. Ben varım, Türkiye’yim diyen bir yönetime ihtiyacımız var. Hamdolsun Cumhurbaşkanımız. Devlet Bahçeli.” Bugün devleti yöneten Cumhurbaşkanımızın Allah’tan ve milletten başkasına teslim olmadığını görüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa ve Amerika’da bu millete düşman olan her unsurun Cumhurbaşkanı’na ve Cumhur İttifakı’na düşman olduğunu ifade eden Adan, “Milletimizin buna prestij vermeyeceğine, Cumhurbaşkanımızın yeniden seçileceğine inanıyorum. Yüzde 50’nin üzerinde oyla Milliyetçi Hareket Partisi’nin de meclisteki en güçlü parti olacağına inanıyorum.” söz konusu.

haber-cinarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu