Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 68 kilo insan saçı ele geçirildi

SABIHA Gökçen Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda 68 kilo insan saçı ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri ve Sabiha Gökçen Gümrük Müdürlüğü grupları.

Çalışmalar kapsamında yabancı uyruklu bir yolcu takibe alındı. Tahran-İstanbul seferini yapan uçakla gelen yolcunun eşyaları, yolcu salonuna gönderilmeden önce hızlı bir şekilde x-ray taramasına tabi tutularak incelendi. Bagajdaki şüpheli yoğunluğu gören ekipler, yolcuyu yakından takibe aldı. Şüphelinin hareketlerini izleyen gruplar, yolcunun 3 kişiyle daha temas kurduğunu tespit etti.

Pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra yolcu salonuna gelen şüpheli yolcu, takip edildiğinden habersiz bagajını banttan alarak çıkışa yöneldi. Bu aşamada ekipler müdahale ederek yolcuları eşya incelemeye yönlendirdi.

Şüphelilerin eşyaları yolcu salonunda tekrar röntgen filmi çektikten sonra fiziki aramaya tabi tutuldu. Yapılan aramada 4 zanlının 10 poşetinde gerçek insan saçı olduğu görüldü. Operasyon sonucunda toplam 68 kilogram yükü olan 450 bağ insan saçı ele geçirilirken, saçın yaklaşık 1 milyon 600 bin lira değerinde olduğu belirlendi.

Operasyonda ele geçirilen gerçek insan saçı ele geçirilirken, olayla ilgili şüpheliler hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

baykanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu