Haber

YHT’den Deprem Bölgesine İstanbul’dan Yardım Gönüllüleri İçin Ek Sefer!

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde iki büyük deprem meydana geldi. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gönüllüler ülkenin her yerinden deprem bölgesine gidiyor. TCDD ise deprem bölgelerine gidecek gönüllüler için ek YHT seferlerinin devreye alındığını duyurdu.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem meydana geldi. 10 ili aynı anda etkileyen bu deprem, son yüzyılın en yıkıcı felaketlerinden biri olarak görülüyor.

Hatay, Adana, Adıyaman, Malatya, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep’te büyük yıkıma neden olan depremde binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

İlk günlerden bu yana çok sayıda gönüllünün yardıma koştuğu deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Çeşitli uçak firmalarının deprem bölgesine giden gönüllüler için ek seferlerin başlatıldığını açıklamasının ardından TCDD’den bir duyuru geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Ulaştırma Genel Müdürlüğü, deprem bölgesine gitmek isteyen vatandaşlar için ek Yüksek Hızlı Tren seferinin devreye alındığını duyurdu.

İstanbul’dan hareket edecek ilave YHT seferleri ise bin 500 gönüllü vatandaşı taşıyacak. İstanbul-Konya arasında üç hızlı tren hizmete girecek.

Gönülleri taşıyacak YHT seferleri 01:00, 08:00 ve 14:00 saatlerinde Söğütlüçeşme’den hareket ederek Konya’ya gidecek. Ardından vatandaşlar Konya’da bulunan aktarmalı trenlerle İskenderun’a gidebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu