Teknoloji

Halka Açık Şarj Alanlarına Dikkat Edin: Bilgileriniz Çalınabilir!

Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen cihazlar, istemediğimizde şarjları bitebiliyor. Bu gibi durumlarda birden fazla kişi halka açık yerlerde şarj cihazlarıkullanabilirsiniz.

Şimdi ise ABD Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) gelen bir uyarı, bu tür yerlerdeki şarj cihazlarının çok tehlikeli olabileceğini ortaya koyuyor. Ofis tarafından geçen hafta yapılan açıklamaya göre kişiler; oteller, havaalanları ve alışveriş merkezlerigibi yerlerde bulunan şarj istasyonlarından uzak durulması büyük önem taşımaktadır.

Halka açık yerlerdeki şarj cihazları, cihazlarınıza kötü amaçlı yazılım enjekte etmek için kullanılabilir

FBI geçen hafta Twitter’da yaptığı bir duyuruyla konuyla ilgili kişileri önerdi. Açıklamada, kötü niyetli kişilerin cihazlara açık USB bağlantı noktalarını kullanamayacakları belirtildi. kötü amaçlı yazılımSokma tekniklerini keşfettiğinden bahsedildi.

Bu tür yazılımların USB üzerinden bilgisayarlara, telefonlara veya akıllı telefonlara getirilmesi büyük riskler oluşturma potansiyeline sahiptir. Bu durumda kötü niyetli kişiler cihazlardaki hassas bilgilerinize erişebilir, kullanıcı adlarınız, şifreleriniz, e-postalarınız ele geçirebilir. Hatta çevrimiçi hesaplarınızdan para çalarak daha büyük sorunlara neden olabilir.

Bu risklerden kaçınmak için kendi şarj cihazınızı yanınızda taşımanız gerekir.

FBI’ın açıklamasında belirtildiği gibi, bu kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım risklerinden kaçınmanın tek bir yolu var. Bu, cihazlarınızı halka açık yerlerde şarj etmeniz gerektiğinde, kendi şarj cihazıkullanmak.

altieylul-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu