Haber

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum’dan “İktidar değişikliği tam bağımsızlığa darbe olur” diyen yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, katıldığı bir televizyon programında, “2023 seçimlerinde iktidar değişikliği, Türkiye’nin tam bağımsızlık sürecine büyük bir darbe olur. Batıcı, mandat bir iktidar ideolojisi hakim olacak ve Türkiye’nin iktidara gelmesi Türkiye’nin tam bağımsızlığına darbe vuracaktır” dedi. Hem coğrafi bütünlük korunmuş olur hem de siyasi birliği tehlikeye girer diye düşünüyorum” dedi.

TWİTTER’DAN SORUMLULUK REDDİYLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA

Canlı yayını kamuoyunda büyük yankı uyandıran Uçum, eleştiriler üzerine bu kez Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı. Siyasal sistemin işleyişinde seçmen iradesini belirleyici gören, demokratik meşruiyetin temelini seçmen iradesinde gören, tez siyaseti yerine talep siyasetini tercih eden, her türlü elitist siyaseti, “seçmeni darbecilikle itham ettikleri” için kınıyor. “İnandırıcı değil, gerçekle bağdaşmıyor”.

“AYRIMCILIK POLİTİKASIYLA HİÇBİR YERE GELemezsiniz”

Uçuş şu şekilde devam etti; “Bu ülkede darbecinin kim olduğu, seçmeni özneden çok nesne olarak gören, kendi halkına yabancı olan, batılı güç odaklarından ve küresel emperyalizmden medet umanların kim olduğu açıktır. Tahrif siyasetiyle, böbürlenme siyasetiyle, mesnetsiz itham siyasetiyle bir yere varamazsınız, yakında bunu bir kez daha anlayacaksınız.”

menemen-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu