Haber

Açıklık var, hizmet yok… Dudullu-Bostancı metrosu yarım yamalak

  • Haber7 – ÖZEL

Projelendirme, ihale, temel atma ve yapım süreçleri tamamen AK Parti devriyle ilgili olan Dudullu-Bostancı metrosunu 4 yılda bitiren CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin bunu tam olarak yapamadığı ortaya çıktı. 6 Ocak 2023’te açıldı M8Dudullu-Bostancı metrosunun daha açılışa hazır olmadan hizmete girdiği belirlendi.

Metro duraklarında bazı asansörlerin olduğu yerde rüzgar eserken, çok sayıda giriş ve çıkışın kapatıldığı görüldü. Bazı duraklar ise hala şantiye çevresinde. gazetecilerin katılımı olmadan

Kadir Topbaş’ın başkanlığı döneminde üretimine 2017 yılında başlanan ve 2019 yılına kadar %70’i tamamlanan. M8Dudullu-Bostancı metrosunun kalan yüzde 30’luk kısmını 4 yılda yapan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun açılış mitingi ise fiyaskoyla sonuçlandı.

ASANSÖR KUTUSU VAR ​​ASANSÖR YOK

Dudullu istasyonundaki asansörün şu anda yapılmadığı ve yapım aşamasında beklediği öğrenildi.

Asansör boşluğu önemli bir risk oluştururken sadece tuğlalı kısım dubalarla çevrili.

TEMİZ BİR ÇEVRE GİBİ

M8 Dudullu-Bostancı metrosunun Modoko/Keyap durağında imalat çalışmalarının tamamlanmadığı belirlendi.Modoko/Keyap durağında asansöre ulaşmak mümkün değil.

 

Bostancı Dudullu metrosunun Kozyatağı durağının bazı girişlerinin açılmadığı, uyarı levhalarının el yazısıyla hazırlandığı bildirildi.

Kozyatağı durağındaki yürüyen merdivenlerin şu an bitmediği kaydedildi. Yürüyen merdiven kullanmak isteyen vatandaşlar artık işlerin yarım kaldığı görüntüsüyle karşı karşıya kaldı.

Ayrıca Dudullu-Bostancı metrosu açıldığı ilk gün arıza yaptı. 1 saatten fazla metro seferi yapılamadı. İstanbullular açılışa hazır olmadan açılan metro istasyonlarında saatlerce metroyu bekledi.

İşte o görüntüler:

 

KAYNAK: HABER7

mamakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu