Haber

14 Aralık Çarşamba Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Fırtına Devam Edecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu yayınladı. Vatandaşlar yağışların devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Yurdun birçok yerinde kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. Ayrıca Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde sağanak yağışlar devam ederken, Akdeniz’de aralıklı yağışlar görülecek. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 14 Aralık Çarşamba günü hava durumu raporu.

Bugün (14 Aralık Çarşamba) hava nasıl olacak?

Son değerlendirmelere göre; Yurt genelinde parçalı bulutlu hava görülecek. Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Ege, Karadeniz’in orta ve batı kesimlerinin de sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Siirt, Giresun, Trabzon, Kilis, Adıyaman ve Rize’de sağanak yağış bekleniyor.

Antalya’nın doğu kesimlerinde yağışlar yoğunlukta artacak. Tunceli ve Bingöl çevresinde kar yağışı görülecek.

Rüzgarın Akdeniz’in batı kıyılarında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor. Rüzgarın saatte 40-60 km/s hızlarda esmesi beklendiği için vatandaşlar uyarıldı.

Sıcaklık:Hava sıcaklığının yağış görülen yerlerde 2 ila 6 derece düşmesi, Marmara’nın batısında ise 2 ila 4 derece artması bekleniyor.

14 Aralık Çarşamba İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da 14 Aralık Çarşamba günü parçalı bulutlu hava bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren yağmur bekleniyor. En düşük sıcaklık 6 derece, en yüksek sıcaklık ise 11 derece olacak.

14 Aralık Çarşamba Ankara Hava Durumu

14 Aralık Çarşamba günü Ankara’da hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olacak. En düşük sıcaklığın 8 derece, en yüksek sıcaklığın ise 10 derece olması bekleniyor.

14 Aralık Çarşamba İzmir Hava Durumu

14 Aralık Çarşamba günü İzmir’de hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olacak. En düşük sıcaklık 11 derece, en yüksek sıcaklık ise 16 derece olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu