Haber

Milli Savunma Bakanı Akar’dan “terörle mücadelede kararlılık” mesajı

Milli Savunma Hulusi Akar, “Yurt içinde kökü kazınan terörist kalıntıları, yurt dışında da Mehmetçik tarafından kovalanıyor. Barınakları, sığınakları, sığınakları Mehmetçik tarafından yıkıldı, yok edilmeye devam ediliyor.” söz konusu.

Akar, Tokat Valiliği’nin düzenlediği etkinlikte şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

“Yiğitlik yatağı” olarak nitelendirilen Anadolu’nun incisi Tokat’ta bulunmaktan gurur duyduğunu anlatan Akar, şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelerek şehitlere rahmet, şehitlere şifa dileklerini iletti. Gaziler konuşmasının başında.

Şehit ailelerinin ve gazilerin tüm toplum nezdindeki değerine vurgu yapan Akar, bu toprakların şehit ve gazilerin kanıyla vatan olduğunu ifade etti.

Akar, terörle mücadelenin tek yürek, tek yumruk olarak devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“85 milyon vatandaşımızın güvenliği ve savunulması için çaba sarf ediyoruz. Faaliyetlerimiz büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor. Yurt içinde kökü kazınan terörist kalıntıları yurt dışında da Mehmetçikler tarafından kovalanıyor. Tüm sığınakları, sığınakları” inleri de Mehmetçik tarafından yıkıldı, yıkılmaya da devam ediyor. 40 yıldır başımıza bela olan bu beladan asil milletimizi kurtarmaya kararlıyız, amacımız bu.”

Şehit aileleri ve gazi aileleri tarafından yakın ilgiyle karşılanan Bakan Akar’a Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Sinan Yayla eşlik etti.

Bakan Akar ise faaliyet öncesi cuma namazını kıldırdığı Gazi Osman Paşa Camii’nin çıkışında vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu