Haber

Konya Büyükşehir Antakya’da Sokak Çeşmeleri Yapıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Hatay’ın altyapısını eski haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürürken; Antakya ilçesinde içme suyu şebekesini devreye alarak vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılamak amacıyla sokak çeşmeleri yerleştirmeye başladık.”

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk anından itibaren tüm imkanlarını seferber ettiği Hatay’ın su ve kanalizasyon altyapısının eski haline getirilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Deprem sonrası bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için öncelikle şehrin şebeke kaynakları ile arıza ve arızalarını HATSU ekipleriyle tespit ederek bunlara yönelik analizler üreten Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şimdi de ilçede tatlı su çeşmeleri sağlıyor. Konya’nın Hatay’ın Antakya ilçesinde çeşitli yerlere. benzer sokak çeşmeleri.

TOPLAM 17 SOKAK ÇEŞMESİ YAPILACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ilk etapta altyapıya müdahale ederken bölgedeki tahribatlar nedeniyle su hizmetini tatlı su araçlarımızla vermeye başladık. Daha sonra Konya’dan 1 tonluk fiber depoları şehrin ihtiyaç olan yerlerine yerleştirdik. Periyodik olarak doldurulan depolarla vatandaşlarımızın ve ekiplerin su ihtiyacını karşıladık. Kentin altyapısını eski haline getirmek için çalışmalarımıza devam ederken; Antakya ilçesinde içme suyu şebekesini faaliyete geçirerek vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılamak amacıyla sokak çeşmeleri yerleştirmeye başladık. Şükrü Balcı Sokak Antakya Asri Mezarlığı önünde toplanmamıza başladık. Bunlardan 8 tanesi ilk etapta tamamlandı. Belirlediğimiz 17 noktada sokak çeşmeleri yapacağız. Yaptığımız her çeşme KOSKİ Coğrafi Bilgi Sistemi’ne kayıt altına alındı” dedi.

Hatay’ın su şebeke hatlarında bakım, onarım ve arıza giderme çalışmalarının yanı sıra vana işlemleri ve dezenfeksiyon hizmetlerinin de devam ettiğini belirten Önder Altay, depremden etkilenen ailelerin ve çalışanların suya erişimini kolaylaştırmak için 7/24 görev başında olduklarını sözlerine ekledi. bölge.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu