Haber

Kadıköy’de taksilere denetim: Taksi şoförüne araç kullanırken telefonla konuşana ceza

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Kadıköy’de taksilerde denetim yaptı. Araç kullanırken telefonla konuşan taksi şoförü, müşteriyle konuştuğunu belirterek, “Müşteri yarın taksi bizi almaz derse haklıyız” diyerek kendini savundu.

Kadıköy’de taksi şoförlerine yönelik yapılan kontrollerde kurallara uymayan taksi şoförlerine ceza kesildi. Kontroller sırasında taksi şoförlerinin ve araçlarının belgeleri ve çalışma ruhsatları kontrol edildi. Araç kullanırken emniyet kemeri takmayan ve telefonla konuşan taksi şoförlerine ceza kesildi. Denetim sırasında bir minibüs şoförüne de yolda usulsüz yolcu aldığı gerekçesiyle ceza kesildi. Araç kullanırken telefonla konuştuğu tespit edildiği için kontrol noktasında durdurulan taksi şoförü, ilk olarak “Bu seferlik beni affedin” dedi. Takımların penaltı yazacaklarını belirtmeleri üzerine takımlarla tartışarak, “İstediğiniz penaltıyı, istediğiniz kadar yazın” dedi.

TELEFONLA KONUŞAN TAKSİ ŞOFÖRÜNDEN FARKLI BİR SAVUNMA

Araç kullanırken telefonla konuştuğu için ceza kesilen taksi şoförü, kendisini bekleyen müşteriyle konuştuğunu belirterek, “Müşteri yarın taksi bizi almayacak derse haklıyız. ” Ceza kesilen minibüs şoförü, “Yolda bir yolcu aldım. Sıradan bir caddeden geçerken yolcu aldık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu