Haber

İBB’nin Temmuz Ayında İtfaiye İçin Kızılay’dan Satın Aldığı Çadırları Belediye Meclis Üyesi Açıkladı!

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ilk günlerinde Kızılay’ın Ahbap’a çadır satışı gündemde değil. Kızılay’ın tüm satışları mercek altına alınırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi’nin yaptığı çadır alımı paylaşımı da dikkat çekti.

Kızılay, Türkiye’de 155 yıllık geçmişi ve afetler konusundaki uzmanlığıyla dünya çapında tanınan bir sivil toplum kuruluşundan dönüştürdüğü ticari sistemde yaptığı satışlarla son günlerin manşetlerinde yer alan bir anahtar kelime haline geldi. .

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinden iki gün sonra Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Vakfı’na satılan çadırlar gündemdeyken, Kızılay’ın holding çatısı altındaki diğer şirketlerin satışı da gündemde.

İBB’de hükümetin meclis üyesi olduğu profilde görülen Kağıthane Kaymakamlığından Erdem Kertişçi’nin yaptığı paylaşım da gündem oldu.

Tabii olayın biraz çelişkili olarak algılandığı da görüldü. Çadırların ahbaplara satılmasının nedeninin çok iyi anlaşılmadığı, Kızılay’ın çadırları dağıtmak zorunda kaldığı halde neden çadırları sattığı sorusunun da temmuz ayında yapılan bir belediye ihalesine benzetildiği görülüyor. çünkü felaketin ilk günlerinde halk soğuk ve yıkımla karşı karşıya kaldı.

Paylaşılanların, İBB’nin itfaiye için satın aldığı “16 Kalem İtfaiye Çadırı ve 8 Isıtıcı Ünitesi” ihale verilerinden net ve ulaşılabilir bilgiler olduğu görüldü.

Belediye meclisi şartlarında üyelerin bu ihaleden haberdar olduğu düşünülürken, eylül ayında ve 6-7 ay sonra sonuçlanan bir alımın neden herhangi bir usulsüzlük olmadığı halde paylaşıldığı anlaşılamadı. İhale bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz ? İBB, Kızılay Çadır İhalesi

İBB’nin Kızılay’dan çadır alırken tarihlere dikkat etmediği gündem olurken,

Bir meclis üyesinin içeriğine bakmaması talihsiz bir dikkatsizliktir.

Sosyal medyada yapılan yorumlar Kızılay’ın çadır satışının sorun olduğu yönünde değil,

Kızılay’ın “afet anında dağıtması gereken çadırları dağıtmaması ve satmaması” sorun olarak yorumlandı.

Temmuz ayında İBB’nin İtfaiye için yaptığı çadır alım ihalesini Kızılay’ın kazanmasında bir sakınca var mı sizce?

haber-akincilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu