Haber

Galatasaray’ın hedefi Florya’dan 10 milyar lira

Sarı kırmızılılar sonunda Florya Metin Oktay Tesisleri’nin 40 dönümlük Milli Emlak’ın sahibi oldu.

Emlak Konut GYO’dan önceki gece KAP’a gönderilen tebliğde, gayrimenkulün Galatasaray’a 1 milyar 171 milyon 800 bin TL’ye satıldığı açıklandı.

2 ay önce gerçekleştirilen lansmanda Mecidiyeköy’deki GS LEO Konutları’ndaki 134 dairenin satışından yaklaşık 1.2 milyar TL gelir elde eden Galatasaray’ın finansman kaynağı da bu proje olacak.

10 milyar lira gelir bekleniyor

Sar-ı Kırmızılılar, Mecidiyeköy projesinden elde ettikleri meblağın büyük bir kısmını Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki 40 dönümlük arsa alımı için kullanırken, bir kısmını da Kemerburgaz’da yapılacak yeni ve modern tesislere harcayacak. Futbol takımının yeni evi olacak.

Florya’da 20 dönüm hissesi bulunan Galatasaray Emlak Konut GYO’dan satın aldığı kısım ile 60 dönümlük inşaat ve villa projesi yapacak. Sarı kırmızılıların buradan beklediği gelir 10 milyar TL.

Erden Timur ne dedi?

Galatasaray Sportif AS Başkan Vekili Erden Timur da daha önce bir açıklama yapmıştı. “Florya’nın satışından 10 milyar TL’nin üzerinde gelir bekliyoruz. Florya’da yapılacak dairelerden 108’i satıldığında inşaat bedeli ödeniyor, 137 daire satıldığında ise Galatasaray’ın borcu kapanıyor.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu