Ekonomi

Dolar/TL 19.22 seviyesinden işlem görüyor

Dolar/TL, güne paha biçilmez bir kazançla başlamasının ardından 19.2200 seviyelerinde işlem görüyor.

Dün yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla günü 19.1960’ta tamamladı.

Yeni güne yükselişle başlayan Dolar/TL, 10.15 itibarıyla bir önceki kapanışının yüzde 0.1 üzerinde 19.2200’de süreci görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL yüzde 0,2 artışla 20,9820’den, pound/TL’de yüzde 0,3 primle 23.9220’den satılıyor.

Dün yüzde 0,5’lik düşüşle günü 102’de kapatan dolar endeksi şu sıralar önceki kapanışını izliyor. Euro/dolar paritesi ise önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1,0910’da alıcı buluyor.

Analistler, dünya çapında yavaşlayan ekonomik aktivite ve artan petrol fiyatlarının enflasyonla mücadele çabalarını engelleyebileceği endişesiyle varlık fiyatlarının taraf bulmakta zorlandığını söyledi.

Dün Louis Fed Lideri James Bullard, özel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, petrol fiyatlarındaki artışın enflasyonu düşürme işini şimdilik daha da zorlaştırdığını belirterek, şu an bu durumun bir etkisi olup olmayacağının bilinmediğini kaydetti. uzun süreli etki.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir sonraki toplantıda yüzde 58 olasılıkla faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı tahmin edilirken, para piyasalarındaki bu adımın Banka’nın son faiz artırımı olacağı iddia ediliyor. Son gelişmelerden sonra.

Bugün yurt içinde reel efektif kur, Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ABD’de fabrika siparişleri ve yurt dışında güçlü mal siparişleri başta olmak üzere bilgi gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak, dolar endeksi 101.5’in altına düştü. Dayanak noktası, 103 seviyesinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu